#501 Dél-Koreában egy kicsit jobban paráznak a ventilátoroktól, mint mi attól, hogy a karácsonyfaizzó miatt ránkég a lakás. Mindezt egy tévhit miatt, valamint azért, mert a helyi Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség kiadott egy biztonsági közleményt, mely szerint érdemes időzítővel kikapcsolni, vagy néha IRÁNYT változtatni vele, és az ajtókat nyitvahagyni.
A tévhit szerint pedig: ha nagyon sokáig megy, felgyulladhat. (Minden a világon felgyulladhat.) Valamint, Yeon Dong-su, a Kwandong Egyetem orvosi karának dékánja (!!) szerint, ha a szoba teljesen hermetikusan le van zárva, akkor a ventilátor annyira lehűtheti a levegőt, hogy az ott alvó hipotermiától meghal (kihűl). Kellemes ember. Mint amikor a csávó a viccben halálra hajszolja a tevéjét a sivatagban, és azt hiszi, hogy megfagyott a menetszéltől.
Ezzel szemben ilyenről szó nincs, hiszen a ventilátor csak a meglévő levegőt mozgatja egy zárt szobában, sőt, miután a villanymotor hőt is termel, valójában reggelre egy kicsit melegebb lesz, mint este volt. Hát vagy... ventilátorhalált halunk, megfagyunk, miközben el is égünk, de még mindezek előtt esetleg az arcunk is lebénul, ha épp meg nem fulladunk. Szerintük. A sorrendet mindenki ízlése szerint állítsa be. Egyébként a testhőmérsékletnél magasabb hőmérséklet mellett lehet egészségtelen a ventilátor, mert gyorsabban elpárolog az izzadság, ami pedig segítene elviselhetőbbé tenni a szervezet számára a meleget. DE HIDEGBEN MEG MINEK.
Annak eredete, hogy Dél-Koreában ennek a parázásnak külön kultusza van, valószínűleg olyan állami propaganda lehet, amely a 70-es években próbálta a háztartások energia-felhasználását csökkenteni, hogy az ország önfenntartó gazdasággá válhasson.
A jelenség miatt az ott forgalmazott ventilátorok nagy részén időzítős kikapcsoló található. És hát még mindig élnek, úgyhogy működik! #ennyike
(Nem hülyék ettől még, léteznek nemzet-specifikus tévhitek, Peruban úgy gondolják, hogy a túl sokáig a hűtő előtt ácsorgás rákot okoz, a cseheknél állítólag sokan nem mernek vizet inni gyümölcsevés után, a Fülöp-szigeteken pedig úgy érzik, hogy a piros szín vonzza a villámlást, ezért rossz időben azt páran inkább nem vesznek fel.)