#447 A „nincs meg köztünk a kémia” típusú szakítószövegeknek néha van alapja, nem is akármilyen: evolúciós. Az orrban van egy erekkel elég alaposan átszőtt terület, aminek a funkcióját évekig nem tudták meghatározni, aztán elkezdték tesztelni feromonra, szájszagra, Kibédi Ervin fitymazsírjára meg mindenféle emberi testnedvre, aztán BIMM - egyszer csak bejelzett. A DNS-en, a 6. kromoszómán van egy HLA becenévre hallgató szövetazonosító, amely elég korrekt leírást ad az immunrendszerről: a különböző betegségekkel szembeni ellenálló-képességéről meg arról, hogy mikor volt utoljára kikapcsolva a tűzfal. Ezt a HLA nevű genetikai kódot képes feldolgozni az orrban lévő piciny terület és az agyban azonnal el is kezdi összemérni a saját HLA-jával azt vizsgálva, hogy mekkora az egyezés. A nagy hasonlóság ugyanazokra a betegségekre, kórokozókra való hajlamot jelenti, ami evolúciós szempontból nem éppen főnyeremény, ha viszont nagy az eltérés, akkor a nemi vágyért felelős tesztoszteronból, illetve a kötődést kiváltó oxitocinból álló koktél árad szét a testben és ilyenkor jön a megmagyarázhatatlan szexuális vágy a szuvas fogú kőműves irányába.
Az evolúció különleges ajándéka a monogámiát és a cölibátust választóknak, hogy azoknak az embertársainknak, akiknek több adatot tartalmaz a HLA-ja (vagyis több betegséget ismer, ergo jobb az immunrendszere), azoknak nagyobb a hónaljmirigye is, hogy még jobban tudjon büdösíteni a mellét verve, hogy milyen ellenálló a szervezete. Nekik ráadásul szimmetrikusabb az arcuk és az egész testfelépítésük is: a vírusoknak kevésbé ellenálló szervezetekben a gerincvelőben fiatal korban megtelepedő kórokozók az évek múlásával fejlődési zavarokat és ezzel karöltve aszimmetriát okoznak.
Napi Vagányság jótanács: legközelebb ha félrekúrsz, csak fogd rá az evolúcióra.
Kiegészítés: ha még mindig gyűjtöd a telefonkártyákat vagy reszelésnél csak a Nyan Cat dallamára tudsz ejakulálni, akkor a „nincs meg köztünk a kémia” duma azért valószínűleg csak kifogás.