#500 Egy amerikai matematikus (Edward Kasner) 9 éves unokaöccse gügyögte ki magából először a googol szócskát (1938-ban), amit nem tudni miért, de a matek szakos rokon kisvártatva ráaggatott egy kikúrt nagy számra, konkrétan a tíznek a századik hatványára. A milliárd ugye már foglalt volt, ebben igaza van, jobbat meg mi se tudnánk adni neki, az meg a másik. Ez egy szép nagy szám, olyan nagy, hogy már elképzelni is nehéz bármiből ennyit, de ha mégis megpróbáljuk, akkor arra kell gondolni, hogy Simicska L. és Mészáros L. közösen sem tudott, és nem is tudna ennyit kiszámlázni több tucat négyéves nemzeti együttműködés alatt sem. A googol nagyobb, mint az ismert univerzum részecskéinek száma (ki van számolva, de persze lehet plusz-mínusz 5 darab eltérés). Leírva úgy néz ki, hogy egy 1-es és utána 100 nulla. Ezt azért még le lehet írni egy vasárnap délután, ezért Kasner ráemelt, és megalkotta a googolplexet, ami a 10 a googolodikon, vagyis egy 1-es és utána googol darab nulla. Itt már gondunk támad a leírással, ugyanis az univerzum minden részecskéjére jut minimum egy nulla, ráírni viszont macera, meg akkor kéne még egy univerzumnyi cucc AMIVEL ráírjuk. Ezért nem is szokták ezt már leírni.
Van egyébként neve 10 másik sokadik hatványainak is, pl a 96.-nak szexdecillió.
A Google vállalatbirodalom névadója - a kereső - szándékosan lett a googolról elnevezve, de véletlenül lett elbaszva a neve. A domain már be volt jegyezve amikor észrevették az elírást. (A kerevet a másik hülye szó, ami eleve elírva terjedt el, de minek.)
Az új keresőt - korábbbi nevén BackRub - indulásakor egy darabig csak szakmabeliek használták, ez volt a korszak IT-s batikolt pólója, alternatívkodós megkülönböztető jegye, másokat lecsicskázási alapja . "Jaahhhh, ti altavistáztok.. Az annyira '97!" Habár pár év alatt a batikolt pólóhoz hasonlóan elterjedt, de óriási különbség, hogy a google elterjedése érthető, létjogosultsága nem összevethető a másik dologgal. Tömeges használatát és a googol számhoz méltó mivoltát is bizonyítja egy 2007 januárjában indított kísérlet, a "Black Google Project" amely indulása óta több mint 5000 Megawattóra energiát spórolt meg a bolygónknak csak azáltal, hogy a kereső képernyő háttérszíne fekete. Elírás ide vagy oda, ezzel a branddel azért lehet vagánykodni.
A képen Carl Sagan örül a leírt googolnak.